ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО

«ІНСТИТУТ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ ПРОМИСЛОВОСТІ»

Курси Сантехніка в Києві

Курси слюсарів-сантехніків в Києві

Санте́хнік (також: слюсар-сантехнік) – робітник, який займається наладкою та ремонтом сантехнічного обладнання.
Освіта сантехніків відбувається у профтеучилищах, професійних коледжах та безпосередньо на виробництві. В Україні професійні сантехніки мають розряди від 2 до 6. Останнім часом з ускладненням обладнання та сантехнічних систем робота сантехніка вимагає ґрунтовної підготовки у декількох галузях і є гостродефіцитною.
Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливе без сантехніка. Інженерна комунікація, санітарно-технічні зручності – це “кровоносні судини” кожного приміщення, якими проходить вода, газ, тепло.
Холодне і гаряче водопостачання, каналізація, центральне опалювання – всі ці комунікації та їхнє безперебійне функціонування залежать від професійності сантехніка. Сантехнічні роботи – важливий етап у будівництві, адже від їхньої якості залежить затишок і комфортне проживання мешканців у будинку. Сантехніки не лише проводять монтажні і установлювальні роботи нового сантехнічного устаткування. Величезне значення має ремонт, профілактичне обслуговування, а також заміна старого устаткування на нове.
Сантехнік виконує монтаж і ремонт систем опалення, водопостачання, каналізації та газопостачання. Встановлює та приєднує до трубопроводів різне сантехнічне устаткування – умивальники, мийки, раковини, ванни, унітази. Сантехнік також комплектує матеріали та вироби для налагодження санітарно-технічних систем і складає монтажні схеми. Монтує водопровід і каналізацію, насоси, парові котли, терморегулятори та інше обладнання. Крім цього, сантехнік перевіряє та регулює трубопровідні системи й апаратуру. Роботи проводяться як у приміщенні, так і на вулиці.
Сантехнікові також необхідні знання сантехнічних матеріалів, деталей, основ будівельної справи, облаштування опалювальних систем, систем очищення повітря та води.

Коротка історія професії:


Професія сантехніка має довгу історію. Перші сантехніки з’явилися ще в Давньому Римі. Попередники сучасних сантехніків будували й обслуговували водовідводи, фонтани та системи стоків Вічного міста. Складність і досконалість давніх конструкцій вражає інженерів дотепер.
Акведуки почали будувати в Римській імперії. Римські канали були грандіозними спорудами, що складалися з кількох ярусів кам’яних аркад.
Давні греки побудували водогін завдовжки 1 280 м поруч із Афінами 2,5 тисяч років тому.
Один з найвідоміших давноримських акведуків на території сучасної Франції знаходиться неподалік від Ремулена — це акведук Пон-Дю-Гар.
Історично, акведуки активно будували там, де було розвинене землеробство, використовуючи для зрошення земель.
Інша, не менш відома роль акведуків — забезпечення великих міст питною водою. Деякі зі знаменитих римських акведуків ще досі використовуються за цим призначенням.

Характер роботи:


Кваліфікований слюсар-сантехнік повинен знати:
– способи з’єднання труб в холодному та гарячому стані;
– способи кріплення санітарно-технічних деталей та виробів;
– норми випробовування трубопроводів;
– причини несправностей в роботі санітарно-технічних пристроїв і способів їх усунення, призначення різних слюсарних інструментів.
Слюсар-сантехнік повинен вміти:
– правильно встановлювати різне обладнання – умивальники, ванни, унітази, парові котли, навішувати радіатори, ставити газові плити;
– виконувати основні слюсарні операції, користуватись ручним та механізованим слюсарним інструментом.

Ринок праці:


Професія широко розповсюджена, затребувана на всіх етапах будівництва і при експлуатації будівель і супровідних технічних систем. На сьогоднішній день найпопулярнішими професіями в столиці за даними Київського центру зайнятості є слюсар-сантехнік.
Зарплата сантехніка, який працює приватно, залежить від кількості замовлень. Такі фахівці користуються величезним попитом на ринку праці. Нещодавно журнал Forbes опублікував рейтинг найбільш затребуваних професій у США. Як виявилося, найбільш потрібними фахівцями виявилися сантехніки.
Слюсар-сантехнік може працювати на будівництвах, заводах, що випускають санітарно-технічне обладнання, житлово-експлуатаційних конторах, а також на кожному великому підприємстві та в установі чи приватно.
Зарплата сантехніка, який працює приватно, залежить від кількості замовлень. Такі фахівці користуються величезним попитом на ринку праці.

Медичні обмеження:


Слюсар-сантехнік повинен мати:
– міцне здоров‘я;
– фізичну силу;
– добрий слух і зір;
– правильну координацію рухів;
– добру пам ‘ять;
– оперативне мислення, яке допоможе швидко і вірно знаходити причини несправностей в роботі обладнання.
Робота сантехніка є дуже важкою фізично та має цілий перелік проти показів. Робота вимагає спостережливості, кмітливості та точності у діях. Через те, що працювати найчастіше доводиться в умовах нестачі освітлення, в приміщеннях, заповнених паром, до зору сантехніка висувають досить високі вимоги.
Слюсар-сантехнік також повинен мати добрий окомір, оскільки до його обов’язків входить розмічування місць кріплення обладнання та різні вимірювальні операції. У нього повинні бути добре розвинені дотик і координація, необхідні при затягуванні різьби та її перевірки. Також фахівець повинен мати добрий слух, щоб уміти визначати стан систем за звуком, нюх для визначення витікання газу і пам’ять на малюнки, щоб тримати в уяві облаштування всієї системи.
Медичні протипоказання: хвороби опорно-рухового апарату (хронічний радикуліт, розширення вен, плоскостопість), серцево-судинної системи, зору (дальтонізм); порушення у вестибулярному апараті; схильність до простудних і алергічних захворювань; нервово-психічні захворювання.

Навчальна програма курсу «Слюсар-сантехнік»

Загальнопрофесійна підготовка;
Основи правових знань;
Основи галузевої економіки і підприємництва;
Професійно-теоретична підготовка;
Технологія санітарно-технічних робіт;
Матеріалознавство;
Охорона праці;
Технічне креслення;
Електротехніка;
Професійно-практична підготовка;
Виробниче навчання;
Виробнича практика;

«Технологія санітарно-технічних робіт»

Загальні відомості про будівлі і споруди;
Допуски і технічні вимірювання;
Общесантехніческіе роботи;
Арматура санітарно-технічних систем, її обслуговування і ремонт;
Правила транспортування та поводження з балонами з киснем і ацетиленом;
Заготівля, складання деталей в заготівельних майстернях
Труби та їх з’єднувальні частини;
Способи гнуття труб;
Способи з’єднання труб;
Будова трубопроводів системи опалення, технологія їх обслуговування та ремонту;
Будова трубопроводів системи водопостачання, технологія їх обслуговування та ремонту;
Будова трубопроводів системи каналізації, газопостачання та водостоків, технологія їх обслуговування та ремонту;
Методи випробування санітарно-технічних систем.

«Матеріалознавство»

Основні відомості про метали і сплави;
Залізовуглецеві сплави;
Термічна обробка стали;
Ущільнювальні матеріали;
Корозія металу і засоби захисту від неї;
Класифікація труб і їх характеристика;
Ливарне виробництво;
притиральні матеріали;
Пластмаси та вироби з них;
Кольорові метали;
флюси.

«Технічне креслення»

Загальні відомості про будівельному креслення;

Основні вимоги до виконання та оформлення креслень;
Основи проекційного креслення
Розрізи і розрізи;
Робочі креслення деталей;
Умовні позначення на кресленнях.

«Електротехніка»

Змінний струм і кола змінного струму;
Електричні вимірювання та електровимірювальні прилади;
Трансформатори;
Електричні апарати;
Електричні машини.

“Охорона праці”

Правові та організаційні основи охорони праці;
Основи безпеки праці в будівельній галузі. Загальні відомості про потенціал небезпек. Психологія безпеки праці. Організація роботи з охорони праці;
Основи пожежної безпеки. Вибухонебезпечність виробництва і вибухозахист;
Основи електробезпеки;
Основи гігієни праці та виробничої санітарії. Медичні огляди;
Надання першої допомоги потерпілим при нещасних випадках.

 

Перспективи розвитку:


Щоб працювати сантехніком, достатньо початкової фахової освіти, однак бажаною є середня фахова освіта. Навчатися можна в ПТУ й у технічних училищах. Продовжити здобуття освіти бажаючі можуть на будівельних факультетах різних технікумів і вишів. Навчитися сантехнічній майстерності також можна на курсах. Слід зазначити, що рівень освіти позначається і на зарплаті сантехніка. Без отримання додаткової професійної освіти кар’єрний ріст можливий лише до бригадира або техніка.

читати далі

В даний час розвинені країни здійснюють перехід від індустріальної економіки до економіки знань, відбуваються швидкі зрушення в перетворенні ринкових знань і інформації на ринкову цінність. Акцент зміщується на особовий людський потенціал. Головним пріоритетом стає придбання знань і навчання професії. По такому шляху прагне йти і Україна.

У системі професійної освіти випереджаючий розвиток повинні отримати початкова і середня професійна освіта, оскільки на сучасному етапі різко зростає потреба народного господарства у висококваліфікованих робітниках і фахівцях середньої ланки. Ця проблема стосується як великих міст, так і малих. А Місту потрібні фахівці простих і мужніх професій: слюсарі-сантехніки, штукатури.

Саме тому сьогодні велика увага приділяється робітничим професіям професіям, без яких жодне підприємство не може і мріяти, що воно займе гідні і лідируючі позиції серед конкурентів.

ЗАЦІКАВИЛА ПРОГРАМА?

Вартість навчання - 5000 грн. Можлива поетапна оплата за навчання.

Термін та графік навчання - 3 місяці, 2 рази на тиждень.

Форма навчання - вечірня з 17:00 до 21:00. Іногороднім слухачам надається гуртожиток, готель.

По закінченні навчання видається свідоцтво про присвоєння спеціальності, кваліфікації та розряду.

ЧОМУ обирають ПРОГРАМУ
Інститут підготовки кадрів промисловості

Переваги

ВСІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ ЛІЦЕНЗОВАНІ!

Переваги

По закінченні навчання видаються cвідоцтва державного зразка Державного підприємства «Інститут підготовки кадрів промисловості»

Переваги

Проводиться також підвищення кваліфікації даних спеціальностей.

Переваги

ВСІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ ЛІЦЕНЗОВАНІ!